• +386 1 280 16 20
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

BREZPLAČNE

RAČUNALNIŠKE DELAVNICE

V Agori smo za vas pripravili 4 različne računalniške delavnice, ki se jih lahko udeležite brezplačno:

.

1. DIGITALNO KOMPETENTNI ZAPOSLENI POSPEŠUJEJO INOVATIVNOST GOSPODARSTVA

(Windows, Raziskovalec, Word, Excel, internet in elektronska pošta) 40 ur

.

2. SODOBNA SPLETNA ORODJA IN NJIHOVA VARNA UPORABA

(elektronska pošta, spletne shrambe, Googlovi dokumenti in preglednice, Skype, Facebook, informacijska varnost) 40 ur.

.

3. PRIPRAVE ZA PRIDOBITEV CERTIFIKATA ECDL – OBDELAVA BESEDIL

(izdelava dokumentov, oblikovanje, predmeti, spajanje, priprava za tiskanje in tiskanje) 30 ur

.

4. PRIPRAVE ZA PRIDOBITEV CERTIFIKATA ECDL – PREGLEDNICE

(celice, delo z listi, formule in funkcije, oblikovanje, grafikoni, priprava izpisov) 30 ur

..

Delavnice so namenjene zaposlenim ali brezposelnim osebam, predvsem starejšim od 45 let, ki imajo največ štiriletno srednjo poklicno šolo in so manj usposobljeni ter si želijo izboljšati kompetence, ki jih potrebujejo zaradi potreb na trgu dela, večje zaposljivosti in mobilnosti ter zaradi osebnega razvoja in delovanja v sodobni družbi. Vabljeni pa so seveda tudi ostali.

Udeležba na delavnicah je za udeležence brezplačna, saj jo sofinancirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada v okviru Javnega razpisa za pridobivanje temeljnih in poklicnih kompetenc od 2018 do 2022.

Računalniško predznanje za udeležbo na delavnici ni potrebno. V Prijavnici le označite za katero od 4ih delavnic ste se odločiti in pustite svoje kontaktne podatke.

.


Brezplačne računalniške delavnice:

1. DIGITALNO KOMPETENTNI ZAPOSLENI POSPEŠUJEJO INOVATIVNOST GOSPODARSTVA

(Windows, Raziskovalec, Word, Excel, internet in elektronska pošta) 40 ur

.

OBSEG DELAVNICE

40 šolskih ur (10 dni po 4 šolske ure dnevno).

Vsebino programa lahko v obsegu desetih (10) ur dodatno prilagodimo predznanju in potrebam udeležencev in delodajalcev.

Udeleženci, ki so vsaj 80 % prisotni na usposabljanju, pridobijo potrdilo o uspešno opravljenem izobraževanju s popisom pridobljenih kompetenc.

TERMINI

22.–26. november in 29. november – 3. december 2021 (od 8.00 do 11.15 ure)
17.–21. januar in 24.–28. januar 2022 (od 17.00 do 20.15 ure)
21.–25. marec in 28. marec – 1. april 2022 (od 8.00 do 11.15 ure)
16.–20. maj in 23.–27. maj 2022 (od 17.00 do 20.15. ure)

TERM

PRIDOBLJENA ZNANJA

Usposobili se boste za osnovno delo z računalnikom, pisanje besedil, izdelavo preglednic, brskanje po spletu in za delo z elektronsko pošto

Na delavnici boste spoznali računalniške aplikacije za obdelavo besedila, preglednice, shranjevanje in upravljanje podatkov, delo v svetovnem spletu in sporazumevanje s pomočjo elektronskih medijev (elektronske pošte, omrežnih orodij).

Na praktičnih primerih boste spoznali, kako vam lahko računalniška tehnologija pomaga pri vašem konkretnem delu. Ravno tako boste pridobili sposobnost iskanja, zbiranja in obdelave informacij ter njihovo uporabo na kritičen in sistematičen način.

S pridobitvijo posredovanih kompetenc se boste lažje vključili v razvoj družbe in se prilagajali spremembam, ki jih narekuje razvoj računalniške tehnologije na skoraj vseh delovnih področjih, ter tako s svojim prispevkom lažje pridobili oziroma zadržali svojo zaposlitev.

 

OKVIRNA VSEBINA

 

  • OSNOVE DELA Z RAČUNALNIKOM: računalniške naprave in programi – posamezni sestavni deli osebnih računalnikov – ogled sestavnih delov računalnika – delo s tipkovnico in miško – nastavitve tiskalnika – priklop na različna omrežja in naprave, potrebne za to – vrste in nameni različne programske opreme – delovno okolje v operacijskem sistemu – pomen operacijskega sistema za delovanje računalnika – osnovne nastavitve operacijskega sistema – delo z okni v operacijskem sistemu – Windowsov raziskovalec – struktura spominskih enot, map in podmap – delo z mapami in datotekami – izdelava map in podmap – kopiranje, premikanje, preimenovanje in brisanje map ter datotek.

  • PISANJE Z RAČUNALNIKOM: čemu služijo programi za pisanje in urejanje besedil – zagon programa – delovno okolje – osnoven princip pisanja (vnos in urejanje, kam se postavimo, premikanje po dokumentu, brisanje …) – shranjevanje in odpiranje dokumentov – osnove oblikovanja (krepko, ležeče, oblika in velikost pisave, poravnave …) – tiskanje dokumentov – kopiranje/prestavljanje znotraj dokumenta – nastavitev velikosti lista in odmikov od robov – označevanje in oštevilčevanje – izdelava osnovnih tabel in njihovo oblikovanje – vstavljanje slik v dokumente in njihovo oblikovanje – pisanje, urejanje in tiskanje različnih vnaprej pripravljenih dokumentov v povezavi z delom in življenjem udeležencev – pisanje dokumentov po želji udeleženca (lastnih dokumentov).

  • PREGLEDNICE ZA VODENJE EVIDENC: čemu služijo preglednice – zagon programa – delovno okolje – osnoven princip delovanja (kako delamo z njimi, premikanje po preglednici …) – izdelava enostavne preglednice in vnos osnovnih formul – shranjevanje in odpiranje že narejenih preglednic – osnove oblikovanja (krepko, ležeče, oblika in velikost pisave, poravnave, obrobe, brisanje in popravljanje …) – tiskanje preglednice – uporaba funkcije »samodejna vsota« – kopiranje/prestavljanje znotraj lista – izdelava, urejanje in tiskanje vnaprej pripravljenih preglednic v povezavi z delom in življenjem udeležencev (evidenca stroškov in izdatkov, sejalni koledar ….) – izdelava preglednic po želji udeleženca.

  • S SVETOVNIM SPLETOM DO AŽURNIH INFORMACIJ: osnoven princip delovanja interneta – možnosti priklopa na internet – izvedba priklopa na internet – internet, svetovni splet (www) in elektronska pošta – internet in varnost – pomen in sestava spletnega naslova – hiperpovezave – uporaba brskalnika Internet Explorer – vnos znanih spletnih naslovov – uporaba iskalnikov – uporaba spletnega iskalnika Google – pregledovanje različnih zanimivih spletnih strani v povezavi z dejavnostjo udeležencev – digitalno potrdilo – požarni zid – priljubljene strani – dodajanje zanimivih spletnih strani na seznam priljubljenih – praktična uporaba nekaterih spletnih storitev.

  • ELEKTRONSKA POŠTA MI POMAGA PRI KOMUNIKACIJI: pomen in sestava elektronskega naslova – odpiranje in nastavitev elektronskega naslova – delovno okolje programa Outlook – uporaba storitev Gmail – elektronska pošta in računalniški virusi – izdelava in pošiljanje novih sporočil na različne naslove – pregledovanje in urejanje prejetih sporočil – dodajanje in pregledovanje prilog – odgovori in posredovanje prejetih sporočil – dodajanje naslovov v lastne imenike – shranjevanje in tiskanje sporočil – urejanje sporočil po mapah – uporaba Gmaila za pošiljanje in sprejemanje pošte – sortiranje in iskanje sporočil.

        Izkoristite možnost brezplačnega izobraževanja in pridobite nova znanja s področja računalništva!

 


2. SODOBNA SPLETNA ORODJA IN NJIHOVA VARNA UPORABA

(elektronska pošta, spletne shrambe, Googlovi dokumenti in preglednice, Skype, Facebook, informacijska varnost)

 

OBSEG DELAVNICE

40 šolskih ur (10 dni po 4 šolske ure dnevno).

Vsebino programa lahko v obsegu desetih (10) ur dodatno prilagodimo predznanju in potrebam udeležencev in delodajalcev.

Udeleženci, ki so vsaj 80 % prisotni na usposabljanju, pridobijo potrdilo o uspešno opravljenem izobraževanju s popisom pridobljenih kompetenc.

TERMINI

22.–26. november in 29. november – 3. december 2021 (od 17.00 do 20.15 ure)
17.–21. januar in 24.–28. januar 2022 (od 8.00 do 11.15 ure)
21.–25. marec in 28. marec – 1. april 2022 (od 17.00 do 20.15 ure)
16.–20. maj in 23.–27. maj 2022 (od 8.00 do 11.15 ure)

 

PRIDOBLJENA ZNANJA

Sodobna družba od vsakega posameznika pričakuje osnovno obvladovanje računalnika.

Ta mu omogoča lažje vključevanje v sodobne tokove pridobivanja in izmenjave informacij, ki mu lahko na različne načine izboljšajo kakovost dela in življenja.

Vsebina programa je v največji možni meri prilagojena zanimanju in interesom ciljne skupine, tako da se bo skozi celoten potek delavnice delalo na praktičnih primerih uporabe sodobnih spletnih orodij, ki kažejo trend razvoja računalniške tehnologije v prihodnje.

Na takšen način boste udeleženci delavnice skozi praktične, na vašo kožo pisane primere spoznavali osnovne digitalne kompetence, ki jih boste lahko takoj preizkusili za svoje potrebe in tako skozi njihovo uporabnost dobili dodatne motive za vključitev računalniške tehnologije v vašo redno uporabo.

Ravno tako boste pridobili specifična znanja in veščine, potrebne za razumevanje ključnih pojmov, vezanih na pomembnost varovanja podatkov in informacij, zasebnosti in kraje identitete, s katerimi boste omejili nevarnosti, ki na nas pretijo ob uporabi računalnikov, tablic in telefonov.

 OKVIRNA VSEBINA 

 

  • SPLETNA POŠTA GMAIL: osnove delovanja spletne pošte – pošiljanje sporočil – pregledovanje prejetih sporočil – urejanje sporočil po mapah – delo s stiki.

  • SPLETNI SHRAMBI DROPBOX IN GOOGLE DRIVE: odpiranje računa – delo v spletni različici; dodajanje datotek in njihov prenos na lokalni disk – namestitev (inštalacija) programa na napravo – dodajanje/odvzemanje datotek na »lokalno« različico – dodajanje/odstranjevanje map in urejanje vsebine – dodeljevanje povezav – deljenje map/datotek.

  • GOOGLOVI DOKUMENTI: posebnosti pri shranjevanju in odpiranju Googlovih dokumentov – izdelava enostavnega dokumenta – urejanje dokumenta – vstavljanje tabel in slik v dokument – tiskanje dokumentov.

  • GOOGLOVE PREGLEDNICE: posebnosti pri shranjevanju in odpiranju Googlovih preglednic – izdelava enostavne preglednice – urejanje preglednice – uporaba formul in osnovnih funkcij – tiskanje preglednic.

  • KOMUNICIRANJE S POMOČJO SKYPA: nalaganje programa s spleta in ogled delovnega okolja – seznanitev s programom – odpiranje računa – dodajanje in urejanje kontaktnih oseb – klicanje in odgovarjanje na klice – razgovor z več osebami hkrati – pregled ostalih možnosti, ki nam jih nudi program.

  • FACEBOOK: seznanitev s socialnimi omrežji (kaj so in kakšen je njihov pomen) – varovanje zasebnosti – ustvarjanje osebne predstavitve (profila) na socialnem omrežju – iskanje in dodajanje prijateljev – objava novice (objava na oglasno desko), slike, videa, povezave – ogled prijateljeve objave, komentar na objavo prijatelja – ogled razdelka profil in odstranjevanje neželenih objav – nastavitve zasebnosti za posamezno objavo – spreminjanje privzetih nastavitev zasebnosti.

  • VARNOST: podatkovne grožnje – vrednost informacij – osebna varnost – zaščita datotek.

  • ZLONAMERNO PROGRAMJE: opredelitev in delovanje – vrste – zaščita.

  • OMREŽNA VARNOST: omrežja – omrežne povezave – brezžična varnost – nadzor dostopa.

  • VARNA UPORABA: spletno brskanje – socialna omrežja – elektronska pošta – takojšnje sporočanje.

  • VARNO UPRAVLJANJE PODATKOV: zaščita in varnostno kopiranje podatkov – varno uničenje.

     Lepo vabljeni!

 

.

Za prijave in dodatne informacije se obrnite na podjetje AGORA, d. o. o., Parmova 53, Ljubljana

Tel.: 01/280-16-20, GSM: 031 603 396 ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..


3. PRIPRAVE ZA PRIDOBITEV CERTIFIKATA ECDL – OBDELAVA BESEDIL

(izdelava dokumentov, oblikovanje, predmeti, spajanje, priprava za tiskanje in tiskanje) 30 ur

. 

OBSEG DELAVNICE

30 šolskih ur (6 dni po 5 šolskih ur dnevno).

Vsebino programa lahko v obsegu šestih (6) ur dodatno prilagodimo predznanju in potrebam udeležencev in delodajalcev.

Udeleženci, ki so vsaj 80 % prisotni na usposabljanju, pridobijo potrdilo o uspešno opravljenem izobraževanju s popisom pridobljenih kompetenc.

TERMINI

4.–6. januar in 11.–13. januar 2022 (od 8.00 do 12.00 ure)
8.–10. marec in 15.–17. marec 2022 (od 16.00 do 20.00 ure)
3.–5. maj in 10.–12. maj 2022 (od 8.00 do 12.00 ure)

.7

PRIDOBLJENA ZNANJA

Evropsko računalniško spričevalo, kot v Sloveniji imenujemo »European Computer Driving Licence« (ECDL), je vodilno mednarodno priznano dokazilo o usposobljenosti za praktično delo z računalnikom.

Spričevalo ECDL je priznano v več kot 170 državah po celem svetu. Do zdaj se je v program ECDL vključilo že več kot 14 milijonov kandidatov po celem svetu, v Sloveniji jih je bilo od tega več kot 17.000, ki so opravili preko 84.000 izpitov.

V upravah in družbah držav Evropske skupnosti je ECDL priznan, ponekod celo pričakovan, če ne celo zahtevan standard za uporabnike osebnih računalnikov za delo s pisnimi, računskimi, predstavitvenimi datotekami ter bazami, informacijami in komunikacijami v mrežah …

Z vključitvijo v ta program priprav za opravljanje izpitov udeleženci pridobijo vsa znanja, ki so potrebna za pridobitev certifikata ECDL – Obdelava besedil (osnovni nivo).

Ravno tako lahko udeleženci te delavnice ob zaključku brezplačno pristopijo k opravljanju izpita ECDL. Edini pogoj za pristop k njemu je, da imajo veljaven indeks ECDL. V primeru, da ga nimajo, je enkraten strošek njegovega nakupa 40 EUR + DDV.

 

OKVIRNA VSEBINA 

 

  • UPORABA PROGRAMA: odpiranje/zapiranje programa – uporaba predlog – shranjevanje dokumentov v različnih formatih – preklapljanje med odprtimi dokumenti – nastavitev možnosti programa – uporaba pomoči – uporaba orodij za povečavo – prikaz/skrivanje orodnih vrstic/traka.

  • IZDELAVA DOKUMENTA: uporaba različnih pogledov – vnašanje besedila, simbolov in posebnih znakov – izbira znakov, besed, vrstic ... – popravljanje vsebine – iskanje besedila – zamenjava besedila – brisanje besedila – kopiranje/premikanje besedila znotraj/med dokumenti – uporaba ukaza razveljavi in ponovi.

  • OBLIKOVANJE: spreminjanje velikosti in tipa pisave – krepko, ležeče, podčrtano – podpisano, nadpisano – barva besedila – male in velike črke – samodejno deljenje besed – izdelovanje/združevanje odstavkov – vstavljanje/brisanje preloma vrstic – leva, sredinska, desna, obojestranska poravnava – zamikanje odstavka – uporaba tabulatorjev – razmik pred, po in znotraj odstavkov – vrstične oznake – dodajanje okvirjev in senčenja – uporaba slogov – preslikovanje oblik.

  • PREDMETI: izdelava tabel – vnašanje/popravljanje podatkov v tabeli – vstavljanje/brisanje vrstic/stolpcev tabele – spreminjanje širin/višin vrstic/stolpcev tabele – spreminjanje debelin in barv obrob v tabeli – dodajanje senčenja v tabele – vstavljanje predmetov (slik, grafikonov, narisanih predmetov) na določeno mesto v dokumentu – izbiranje, kopiranje, prestavljanje predmetov znotraj/med dokumenti – spreminjanje velikosti predmeta.

  • SPAJANJE DOKUMENTOV: določitev začetnega dokumenta za spajanje – izbira seznama prejemnikov – vstavljanje spojnih polj – izvedba spajanja – tiskanje spojenih dokumentov.

  • PRIPRAVA ZA TISKANJE IN TISKANJE: spreminjanje usmerjenosti dokumenta – nastavitev velikosti papirja – nastavitev odmikov od robov – vstavljanje/odstranjevanje prelomov strani – glave/noge dokumenta – dodajanje polj v glavo/nogo – samodejno številčenje strani – uporaba črkovanja za popravo napak – uporaba predogleda dokumenta – tiskanje dokumenta.

 

 


4. PRIPRAVE ZA PRIDOBITEV CERTIFIKATA ECDL – PREGLEDNICE

(celice, delo z listi, formule in funkcije, oblikovanje, grafikoni, priprava izpisov) 30 ur

.

OBSEG DELAVNICE

30 šolskih ur (6 dni po 5 šolskih ur dnevno).

Vsebino programa lahko v obsegu šestih (6) ur dodatno prilagodimo predznanju in potrebam udeležencev in delodajalcev.

Udeleženci, ki so vsaj 80 % prisotni na usposabljanju, pridobijo potrdilo o uspešno opravljenem izobraževanju s popisom pridobljenih kompetenc.


TERMINI

4.–6. januar in 11.–13. januar 2022 (od 16.00 do 20.00 ure)
8.–10. marec in 15.–17. marec 2022 (od 8.00 do 12.00 ure)

.

PRIDOBLJENA ZNANJA

Evropsko računalniško spričevalo, kot v Sloveniji imenujemo »European Computer Driving Licence« (ECDL), je vodilno mednarodno priznano dokazilo o usposobljenosti za praktično delo z računalnikom.

Spričevalo ECDL je priznano v več kot 170 državah po celem svetu. Do zdaj se je v program ECDL vključilo že več kot 14 milijonov kandidatov po celem svetu, v Sloveniji jih je bilo od tega več kot 17.000, ki so opravili preko 84.000 izpitov.

V upravah in družbah držav Evropske skupnosti je ECDL priznan, ponekod celo pričakovan, če ne celo zahtevan standard za uporabnike osebnih računalnikov za delo s pisnimi, računskimi, predstavitvenimi datotekami ter bazami, informacijami in komunikacijami v mrežah …

Z vključitvijo v ta program priprav za opravljanje izpitov udeleženci pridobijo vsa znanja, ki so potrebna za pridobitev certifikata ECDL – Preglednice (osnovni nivo).

Ravno tako lahko udeleženci te delavnice po njenem zaključku brezplačno pristopijo k opravljanju izpita ECDL. Edini pogoj za pristop k njemu je, da imajo veljaven indeks ECDL. V primeru, da ga nimajo, je enkraten strošek njegovega nakupa 40 EUR + DDV.

OKVIRNA VSEBINA

  • UPORABA PROGRAMA: odpiranje/zapiranje programa – uporaba predlog – shranjevanje preglednic v različnih formatih – preklapljanje med odprtimi preglednicami – nastavitev možnosti programa – uporaba pomoči – uporaba orodij za povečavo – prikaz/skrivanje orodnih vrstic/traka.

  • CELICE: dobra praksa – vnašanje števil, datumov, besedila – uporaba ukaza razveljavi in ponovi – iskanje vsebine v preglednici – zamenjava vsebine v preglednici – razvrščanje po različnih kriterijih – kopiranje vsebine celic znotraj enega delovnega lista, med različnimi delovnimi listi, med odprtimi preglednicami – uporaba možnosti Zapolni – brisanje vsebine celic – premikanje vsebine celic znotraj enega delovnega lista, med različnimi delovnimi listi, med odprtimi preglednicami.

  • DELO Z LISTI: izbira vrstice, območja sosednjih, nesosednjih vrstic – izbira stolpca, območja sosednjih, nesosednjih stolpcev – vstaviti/izbrisati vrstico/stolpec – spremeniti širino stolpca, višino vrstice na predpisano/optimalno vrednost – zamrzniti/odmrzniti naslove vrstic in/ali stolpcev – preklapljati med delovnimi listi –vstaviti nov delovni list – izbrisati delovni list – kopiranje, premikanje, preimenovanje delovnega lista.

  • FORMULE IN FUNKCIJE: dobra praksa pri sestavljanju formul – sestavljanje formul z uporabo sklicev in matematičnih operaterjev – prepoznavanje/razumevanje standardnih napak – relativni in absolutni sklic – uporaba funkcij sum, average, minimum, maximum, count, counta, countblank – uporaba logične funkcije IF.

  • OBLIKOVANJE: oblikovanje celic za decimalni prikaz števil, datumov, valutnih oznak, odstotkovni prikaz – spreminjanje velikosti in tipa pisave – krepko, ležeče, podčrtano – barva vsebine/ozadja celice – kopiranje oblike – prelom besedila – vodoravna/navpična poravnava – spajanje celic – dodajanje obrob celicam in nastavitev njihove barve.

  • GRAFIKONI: izdelava različnih vrst grafikonov – sprememba vrste grafikona – premikanje/brisanje grafikona in sprememba njegove velikosti – sprememba posameznih elementov grafikona.

  • PRIPRAVA IZPISOV: spreminjanje usmerjenosti preglednice – nastavitev odmikov od robov – prilagoditev nastavitve tako, da se vsebina preglednice izpiše na določenem številu strani – dodajanje/spreminjanje besedila v glavah/nogah – ponavljanje naslovnih vrstic – izpis območja celic z lista, celega lista ali grafikona.

.

  

Delavnice v sklopu javnega razpisa potekajo do sredine leta 2022. V kolikor je to mogoče potekajo v živo, v času zaostrenih epidemioloških razmer izjemoma tudi na daljavo. Pri izvajanju treningov v naši učilnici, nudimo možnost uporabe naših računalnikov. V kolikor vam razpisani termini ne odgovarjajo označite opcijo na sami prijavnici in kontaktirali vas bomo ko se razpišejo novi termini.

Za prijave in dodatne informacije se obrnite na podjetje AGORA, d. o. o., Parmova 53, Ljubljana

Tel.: 01/280-16-20, GSM: 031 603 396 ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..


Javni razpis za izbor operacij delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega  sklada. Javni razpis za izbor operacij se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020 (v nadaljevanju OP 2014-2022), prednostne osi 10: Znanje, spretnosti in vseživljenjsko učenje za boljšo zaposljivost; prednostne naložbe 10. 1: Krepitev enake dostopnosti vseživljenjskega učenja za vse starostne skupine v formalnem, neformalnem in priložnostnem okolju, izpopolnjevanje znanj, spretnosti in kompetenc delovne sile ter spodbujanje prožnih možnosti učenja, vključno prek poklicnega usmerjanja in validiranja pridobljenih kompetenc; specifičnega cilja 10. 1. 1. Izboljšanje kompetenc manj vključenih v vseživljenjsko učenje.


© 1989 - 2024 | AGORA d.o.o., podjetje za ustvarjalne komunikacije |